Коли потрібно міняти пластикове вікно

Коли потрібно міняти пластикове вікно
Вікна

Причин, через які ваше ПВХ вікно може вимагати заміни дуже багато, і всі вони зводяться до однієї – невідповідність вікна загальним нормам ДСТУ. Простіше кажучи, вікно перестає справлятися зі своїми прямими обов’язками захисту від зовнішнього середовища. Це може виражатися наявністю протягу, потіками від дощу, постійним запотіванням або поганою шумоізоляцією.

Найчастіше такі проблеми за замовчуванням є у давно застарілих дерев’яних віконних рам. Вони встановлювалися без застосування теплозберігаючих та шумоізолюючих технологій за часів, коли про ДСТУ ніхто не чув. Але і сучасне пластикове вікно може приносити дискомфорт холодом і гулом, що не стихає від дороги, яка проходить поряд з вашим будинком. Пропонуємо обговорити основні причини такої поведінки вікна:

 1. Загальне зношування ПВХ конструкції. З часом цього не уникнути! Також, може це відбувається від неправильного догляду за вікном або перекосу будівлі, це часто буває в старих будинках через їх осідання.
 2. Неправильне встановлення. Якщо встановленням вікна займалися не дуже компетентні монтажники, вони могли припуститися помилок при монтажі, наприклад, вони могли заощадити на анкерних пластинах та кріпленнях до них, що рано чи пізно призведе до просідання всієї конструкції.
 3. Вікна, випущені з 1990 по 2000 рік. не найкращої якості. Саме в цей період вікна ПВХ почали з’являтися на ринку і набувати своєї популярності. Компанії, які їх виробляли не надто переймалися щодо якості цих вікон, прагнучи завоювати клієнтів низькою ціною. В результаті чого монтаж відбувся без дотримання європейських норм по ширині профілю, наповненню склопакета, а також ущільнювачам.

Якщо вам знайома одна із ситуацій, які ми описали вище, тоді це серйозна причина задуматися про заміну пластикових вікон у вашому житлі.

Як визначити, що час міняти вікно

Наведені вище причини заміни скління можна легко знайти без спеціальних навичок. Однак ми рекомендуємо звернутися до фахівця, він зможе з упевненістю визначити поломку та зробити всі необхідні розрахунки. Явні ознаки поломки:

 1. Дме з-під стулки, а на стеклах збирається конденсат.
 2. Неправильно зроблені відкоси, завдяки яким утворилися щілини між віконною конструкцією та стіною.
 3. Фурнітура вікна розбовталася або ущільнювачі втратили свою еластичність. Через що немає достатнього притиску стулок до рами.

Звичайно, технічних проблем з вікнами існує значно більше ніж описано вище. Це лише ті, що зустрічаються найчастіше. І лише профільний фахівець зможе розпізнати та визначити придатне до ремонту вікно, і те, що потребує заміни.

Коли можна обійтись ремонтом

Звичайно, якщо ваші вікна були встановлені більше 20 років тому, то найчастіше простіше та дешевше замінити їх на нові. Але якщо у вас сучасні вікна, які мають незначну поломку, швидше за все, вони підлягають ремонту. Проблеми та поломки, які можна вирішити без заміни всього вікна та з мінімальним бюджетом:

 1. Порушення цілісності скла або його відсутність. Майстер виконає необхідні виміри і за кілька днів приїде з новим склопакетом. Заміна скла займе не більше 2-х годин, а ціна роботи буде набагато нижчою за заміну всього вікна.
 2. Поліпшення функціональності вікна. Будь-яке сучасне виробництво дозволяє замінити глухий склопакет на конструкцію, що відкривається.
 3. Холодний склопакет чи погана шумоізоляція. Трикамерний профіль разом з однокамерним склінням, ніколи не буває ергономічним рішенням. Це питання вирішується встановленням нового, сучасного двокамерного склопакета на старий профіль.
 4. Зламана фурнітура, зламані ручки та механізми. Наш спеціаліст підбере необхідну фурнітуру та встановить її за лічені хвилини.

Ретельно вибирайте підрядників для цієї роботи, а також вивчайте відгуки в мережі. Несумлінні підрядники можуть продати вам заміну всього вікна, адже на цьому вони зароблять більше.

Коли варто змінити пластикове вікно

Звичайно, всі ми хочемо по можливості заощадити, але іноді заміни вікна не уникнути. Явні поломки, що не підлягають ремонту:

 • Зношування або деформація профілю, утворення тріщин, сколів або розшарування ущільнювачів;
 • Морально та фізично застарілі вікна, тонкі профілі чи склопакети, які були виготовлені без дотримання загальних стандартів;
 • Зміна кольору пластикової рами, потемніння або пожовтіння вікон, що були білими, говорить про їхню старість чи якість;
 • Розгерметизація, часте запотівання, через яке з’являється вогкість і цвіль.

Також рекомендуємо замінити всі вікна після купівлі житла на вторинному ринку, адже ви не можете знати, напевно, день народження існуючих конструкцій. Тому краще замінити їх одразу, під час загального ремонту.

Заповніть коротку форму, щоб отримати безкоштовну консультацію, а також гарантовану персональну знижку на всі наші послуги.
Отримати консультацію
© Всі права захищеніРозробка: ARTLanding.net
Інформація щодо графіка роботи!З 18.12.2021 по 17.01.2022 ми йдемо на канікули. Від усієї команди, хочемо привітати Вас з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим. Щиро бажаємо Вам тепла як домашнього, так і душевного.