Конденсат на вікнах та провітрювання

Конденсат на вікнах та провітрювання
Вікна

Нові пластикові вікна забезпечують хорошу герметичність, що призводить до високих показників тепло та шумоізоляції, а також вимагають виконувати періодичну вентиляцію приміщення. Якщо цього не робити, надлишки вологи осідатимуть на віконній конструкції у вигляді конденсату. Таке явище не рідкісне для холодної пори року, коли приміщення починають опалювати. Для того, щоб уникнути цього і підтримувати свіжість повітря в приміщенні, необхідно його регулярно провітрювати.

Провітрювання – це ритуал, для підтримки здорового мікроклімату у вашому будинку. Ігнорування цього простого правила, разом із поганою роботою вентиляційної системи або її відсутністю призводить до запотівання вікон, підвищення вологості та утворення цвілі, яка впливає на ваше самопочуття та підвищує ризик “підхопити” респіраторні захворювання.

Навіщо потрібне провітрювання?

Майже в кожному, навіть найстарішому будинку є система вентиляції. Дуже важливо стежити за її станом та усувати дефекти у разі їх присутності. Але навіть добре працююча вентиляція в нових будинках не здатна забезпечити приміщення достатньою кількістю свіжого, чистого повітря і не позбавляє вас необхідності традиційного провітрювання за допомогою вікон. Цілі провітрювання:

  • зниження рівня вуглекислого газу, що утворюється внаслідок життєдіяльності людини, а також підвищення концентрації кисню;
  • зниження вологості у приміщенні та боротьба з утворенням цвілі;
  • знищення неприємних запахів та зниження концентрації шкідливих мікроорганізмів, які негативно впливають на здоров’я людини.

Небезпеки непровітрюваного приміщення

Людина на 80% складається з води, тому в повітрі, що видихається нашими легенями, дуже багато вологи. В цьому легко переконатися подивившись на поверхню дзеркала, після того як ви видихнете на нього. Протягом дня ця волога осідає у приміщенні та сильно збільшує вологість повітря. Також у приміщенні змінюється хімічний склад, кількість кисню знижується, а вуглекислого газу – збільшується, внаслідок чого ми відчуваємо задуху, що впливає на загальний стан організму.

Крім вуглекислого газу та вологи у повітрі, що видихається нами, присутня велика різноманітність бактерій і вірусів, багато з них здатні викликати різні респіраторні захворювання. Саме тому одна з найважливіших заповідей лікарів при ГРЗ – це часте провітрювання приміщення. Щільно закриті вікна впродовж доби, призводять до накопичення небезпечних мікроорганізмів та істотно збільшують ризик захворіти, особливо в зимовий час.

Але повітря, що видихається – це тільки вершина айсберга. На кухні, при приготуванні їжі, можуть накопичуватися шкідливі та неприємні запахи, а у ванній пари від побутової хімії, за допомогою якої відбувається чищення сантехніки. Метан, формальдегіди, аміак – всі ці речовини, які можуть бути присутніми у повітрі приміщення. І про це необхідно знати, щоб не забувати щодня проводити провітрювання.

Процедура правильного провітрювання:

  1. Провітрювати потрібно всі кімнати в будинку. Якщо є можливість, виконуйте провітрювання не тільки житлових кімнат, але й санвузлів, комор, шафів і т.д. При цьому, не забувайте використовувати витяжку, коли готуєте їжу на кухні, вона допоможе впоратися з гаром та запахами. Запам’ятайте – витяжка лише доповнення для провітрювання!
  2. Провітрюйте не лише взимку, а й улітку. У зимовий час заберіть всі рослини подалі від вікна, розчиніть вікно на 5-15 хвилин і залиште кімнату. Цього часу достатньо, щоб наповнити кімнату свіжим повітрям. Влітку провітрювати кімнату можна в кілька разів довше. У спеку вікна взагалі можна не закривати.
  3. Виконуйте провітрювання не рідше 3-х разів на день! Бажано це робити вранці після сну, в обід та перед відходом до сну. Найчастіше варто провітрювати у теплу пору року та в період гострих респіраторних захворювань.
  4. Попри помилкову думку, кондиціонер – це не заміна провітрюванню. Його завдання полягає у охолодженні повітря, а не підтримці його свіжості.
  5. Ніколи не залишайте в кімнаті з відчиненим вікном маленьких дітей або домашніх тварин. Для безпеки можна забезпечити вікна дитячими замками або блокаторами.
  6. Якщо ви живете поруч із жвавою дорогою, слід здійснювати провітрювання рано-вранці і пізно ввечері, коли транспортний потік менше. Для фільтрації повітря з вулиці можна використовувати москітні сітки.
  7. Не забувайте про мікропровітрювання! Всі сучасні пластикові вікна мають цю функцію, яка допомагає довше зберігати свіжість повітря у квартирі.

Якщо класичне провітрювання не допомагає впоратися з конденсатом на пластикових вікнах, а система вентиляції справляється зі своєю функцією, швидше за все ваші вікна вимагають профілактики, можливо навіть заміни. Телефонуйте прямо зараз або залиште коротку заявку на сайті, і наші фахівці підберуть для вас оптимальне рішення.

Заповніть коротку форму, щоб отримати безкоштовну консультацію, а також гарантовану персональну знижку на всі наші послуги.
Отримати консультацію
© Всі права захищеніРозробка: ARTLanding.net
Інформація щодо графіка роботи!З 18.12.2021 по 17.01.2022 ми йдемо на канікули. Від усієї команди, хочемо привітати Вас з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим. Щиро бажаємо Вам тепла як домашнього, так і душевного.