Підготовка пластикових вікон до зими

Підготовка пластикових вікон до зими
Вікна

У минулі часи, коли у квартирах були встановлені дерев’яні вікна, до приходу зими необхідно було готуватися заздалегідь. Усі прорізи та щілини заповнювалися ватою чи поролоном, а зверху заклеювалися скотчем чи папером. Зараз все стало набагато простіше, пластикові вікна герметичні в будь-якій порі року і відмінно тримають тепло. Однак підготовка пластикових вікон до холодів все ж таки необхідна, хоч і не така трудомістка, як раніше.

Миття вікон

Змерзлий бруд і пил на склопакеті жахливо виглядають і можуть порушувати герметичність і цілісність усієї конструкції, тому перед настанням холодів вікна необхідно помити. Якщо не хочете отримати розводи, мити пластикові вікна необхідно у теплу суху погоду. Не використовуйте агресивні мийні засоби та жорсткі щітки, щоб уникнути подряпин та пошкоджень пластику.

  • В міру м’яка зубна щітка ідеально підійде для очищення стиків стулок та рами.
  • Серветки з мікрофібри та губки підійдуть для делікатного миття склопакета.
  • Паперові рушники або проста газета відмінно підійде для фінішного протирання скла насухо.

Регулювання фурнітури

Огляньте фурнітуру вікна з метою перевірки їхньої цілісності, відкрийте і закрийте вікно, стулка повинна закриватися без зусиль і не чіпляти раму. Якщо ви знайшли якісь перешкоди, необхідно відрегулювати фурнітуру. Знайдіть на петлях отвори для шестигранника: поворот праворуч піднімає стулку, вліво – опускає. Регулюйте положення стулки повільно, повертаючи ключ на 1-2 мм.

Змащення фурнітури

Перед змащуванням фурнітури, її необхідно очистити від бруду та пилу. Можна використовувати ганчірку або пилотяг, після миття обов’язково зачекайте, поки вона повністю висохне. Мастило у вигляді аерозолю наноситься на відстані кількох сантиметрів від механізму, а рідину для мастила наносять прямо на фурнітуру. У такому випадку достатньо пари крапель для обробки петельних шарнірів або запорів. При попаданні мастила на профіль, підвіконня або склопакет видаліть його сухою ганчіркою.

Переведення в зимовий режим

Зимовий режим потрібний для щільнішого притиску стулки до рами, з метою зменшення тепловтрат. Режими фурнітури регулюються шляхом повороту цапф, які розташовуються на торцевій частині стулки і являють собою металеві елементи, що випирають. Зверніть увагу на насічку, яка вказує на вибраний режим: при зимовому режимі насічка повернута на вулицю, при літньому – усередину кімнати. Поверніть цапфу у бік вулиці – тепер усе готове. З настанням літа не забудьте перевести стулки назад – це збереже його еластичність і збільшить термін служби.

Підготовка ущільнювача

Ущільнювальні гумки по периметру вікна знижують рівень вуличних шумів та забезпечують достатню герметичність для мінімальних тепловтрат. Щоб ущільнювачі залишалися еластичними та не порвалися, їх необхідно періодично мити та змащувати.

За допомогою сухої м’якої щітки видаліть весь пил і бруд, потім очистіть гумки ущільнювача вологою ганчіркою. Дочекайтеся їх повного висихання та нанесіть спеціальний силіконовий спрей. Якщо в процесі очищення ви виявили механічні пошкодження ущільнювача, його необхідно замінити.

Заповніть коротку форму, щоб отримати безкоштовну консультацію, а також гарантовану персональну знижку на всі наші послуги.
Отримати консультацію
© Всі права захищеніРозробка: ARTLanding.net
Інформація щодо графіка роботи!З 18.12.2021 по 17.01.2022 ми йдемо на канікули. Від усієї команди, хочемо привітати Вас з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим. Щиро бажаємо Вам тепла як домашнього, так і душевного.