Поради щодо скління лоджії

Поради щодо скління лоджії
Балкони

Засклена лоджія – це гарантія захисту від зовнішнього середовища, а також відмінна можливість розширити житлову площу квартири. Враховуючи регулярне підвищення вартості опалення та газу в цілому, закрита лоджія дозволить утеплити суміжні кімнати, тому подібне рішення вибирають все більше і більше людей. Склити лоджію простіше і дешевше ніж балкон, до того ж вибір матеріалів тут набагато ширший. Але для початку, необхідно визначити лоджія у вас або балкон, щоб підібрати оптимальне рішення. Далеко не всі власники квартир розуміють різницю, адже від цього залежатиме вибір віконних конструкцій, а також комплектуючих, що впливає на кінцеву вартість усієї роботи.

Відмінність лоджії від балкона?

Найпростіше побачити різницю між лоджією та балконом з вулиці, балкон виступає, а лоджія перебуває на одному рівні з фасадом будинку. До того ж, найчастіше забудовники роблять балкони відкритими, а лоджії навпаки закритими хоч і не завжди.

Виходить так, що лоджію необхідно склити тільки з фронтального боку, а балкон передбачає скління з 2-х або 3-х сторін, оскільки має П-подібну або Г-подібну форму.

Сучасні лоджії не обов’язково повинні мати невелику площу. Все залежить від забудовника та інженерів, які їх проектували. Вони бувають великими і місткими, що розширює список їх застосування. Наприклад, за бажання з лоджії можна зробити робочий кабінет, бібліотеку або навіть кухню, а можна просто використовувати її для зберігання різних речей. До інших відмінностей лоджії від балкону можна віднести такі пункти:

  1. Міцність лоджії на багато вища за балкон, оскільки лоджія є продовженням плити основи будинку, тоді як балкон — це повністю виносна конструкція. Використання балкону накладає на вас певні обмеження. Вкрай не рекомендується зберігати на балконі важку техніку або меблі, а також встановлювати важкі віконні конструкції, адже це може спричинити обвал балкону.
  2. Балкони призначені для милування заходом сонця з чашкою смачної кави, тому вони рідко бувають довгими. Найчастіше їх площа не перевищує кілька м2. Лоджії у цьому плані універсальніші.
  3. Площа, яку потрібно буде склити, у лоджії менше в кілька разів, адже з боків склити лоджію не потрібно. Отже, ремонт лоджії обійдеться набагато дешевше за балкон. Те саме стосується і утеплення конструкції.

Які вікна вибрати для лоджії?

Пластикові вікна на сьогоднішній день мають особливу популярність. Саме їх встановлюють найчастіше, рідше алюмінієві та одиниці віддають перевагу дерев’яним. Алюмінієві конструкції гірші за пластикові, коли мова заходить про енергоефективність і вагу, а дерев’яні коштують дорожче  та вимагають постійного догляду.

Популярністю користується і так зване безрамне скління. Цей варіант справляється зі своєю функцією і виглядає красиво, але не може забезпечити достатню шумо і звукоізоляцію.

Вибір пластикових конструкцій для лоджії індивідуальний і залежатиме від бюджету, цілей скління та інших особливостей об’єкта.

У поодиноких випадках можна зустріти так звані лоджії-балкони, де частина прибудови знаходиться всередині будинку, а інша частина трохи виступає за фасад, будучи виносним елементом. У такому разі домовласнику необхідно вибрати конструкції окремо, і для балкона, і для лоджії.

Вибір склопакета та профілю для лоджії

Оскільки обмеження щодо навантаження таких конструкцій відсутні, рекомендуємо вибирати профільні системи з монтажною глибиною 70 мм, а також двокамерним склопакетом. Інші рекомендації залежатимуть від конкретних умов, таких як:

  • Якщо лоджія вам необхідна для зберігання непотрібних речей або сушіння білизни, можна обійтися бюджетним варіантом – профіль на 60 мм та однокамерний склопакет;
  • Якщо лоджія функціонуватиме як окрема кімната, потрібен профіль із 5-6 камерами, монтажною глибиною від 70 мм. і більше. Тут основне завдання стоятиме у забезпеченні мінімальних тепловтрат;
  • Якщо вікна лоджії виходитимуть на сонячний бік, склопакет можна доповнити сонцезахисним склом або покрити спеціальною плівкою. В іншому випадку, в спеку там буде важко перебувати;
  • Якщо ви живете на першому поверсі, краще убезпечити себе заздалегідь. Використання спеціальних профілів із замкнутим контуром армування, а також протизламна фурнітура забезпечить додаткову безпеку.

Як утеплити лоджію?

Для того щоб лоджія була теплою, необхідно виконати утеплення стін, стелі та підлоги, навіть якщо ви використовуєте найдорожчі конструкції ПВХ, вони не зможуть забезпечити вам ефективний захист від холоду. І це слід пам’ятати, адже утеплення краще виконувати до встановлення конструкцій. Для внутрішнього утеплення найчастіше використовують пінопласт та пінополістирол, а для зовнішнього мінеральну вату. Утеплюючий матеріал кріпиться до стін за допомогою спеціального клею або укладається між стіною та оздоблювальним матеріалом.

Як можна збільшити лоджію?

Розширенням житлового приміщення, як і його утепленням слід займатися до скління. Найчастіший спосіб розширення лоджії – це виніс по підвіконню. У такому разі площина скління виноситься вперед щодо фасаду будівлі за збереженням колишньої площі. Додаткові квадратні метри можна отримати, приєднавши лоджію до суміжної кімнати.

Телефонуйте прямо зараз або залишайте коротку заявку на сайті, і наші досвідчені фахівці підберуть вам оптимальне рішення з урахуванням ваших потреб.

Заповніть коротку форму, щоб отримати безкоштовну консультацію, а також гарантовану персональну знижку на всі наші послуги.
Отримати консультацію
© Всі права захищеніРозробка: ARTLanding.net
Інформація щодо графіка роботи!З 18.12.2021 по 17.01.2022 ми йдемо на канікули. Від усієї команди, хочемо привітати Вас з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим. Щиро бажаємо Вам тепла як домашнього, так і душевного.